Gen F

Boudoir fotoshoot
© Joline Loos

Twee vriendinnen brachten kwetsbaarheid in beeld en vieren vrouwelijke schoonheid met een imperfecte fotoreeks in lingerie.

Aster (24): ‘Op sociale media zag ik geen lichamen die ook rolletjes, striemen of bultjes vertoonden’

Naomi Ghyssaert
Naomi Ghyssaert Webjournaliste

Vetrolletjes, schone striemen, okselhaar: ze zijn er en horen er te zijn. Joline Loos (21) uit Lint capteerde met camera in de hand de mooiste imperfecties en stelde met beste vriendin Aster Breekweg (24) een fotoreeks samen waarin haar lichaam voor zich sprak. ‘Om mijn sensualiteit terug te claimen, wilde ik vrouwen met rolletjes op beeld zien.

Joline Loos is platenverzamelaar, cultuursnuiver en digitale knutselaar. Aster Breekweg is zelfstandige girlboss, trotse dog mom en ultieme girl supporter. Beiden groeiden op in hetzelfde dorp en vonden elkaar weer op de schoolbanken in het hoger onderwijs. Met hun warme presence en gevoel voor esthetiek vormen ze nu een duo dat veelbelovends brengt. De boudoir-fotoreeks die ze samen vastlegden, is een lieflijke samenwerking, een teken van hun vriendschap en een viering van de vrouwelijke schoonheid.

© Joline Loos
Mijn imperfecties zijn mooi, sensueel en vrouwelijk. Ik mag er zijn.

Aster Breekweg

Fotografie in lingerie

Het idee voor de shoot begon als een stil protest voor meer realistische beelden in de media, vertelt Aster: ‘Het viel me op dat er op sociale media geen representatie was van “normale” vrouwenlichamen. Lichamen die, wanneer je gaat zitten, ook rolletjes, striemen en bultjes vertonen. Dat vond ik frustrerend, want waarom konden de kleine imperfecties van mijn lichaam niet mooi vastgelegd worden op beeld? Waarom kon mijn manier van vrouw zijn niet gezien worden als iets sensueels? Ik praatte erover met Joline, waarna we besloten om er iets mee te doen.’

Een boudoir-shoot staat voor empowerment. Je moet je buik niet intrekken en dat maakt het net zo mooi.

Joline Loos

Zo kwamen ze op het idee om een boudoir-fotoshoot te organiseren: fotografie in lingerie. ‘Een boudoir-shoot staat voor empowerment, waar je zelf sterker uitkomt. Je moet je buik niet intrekken of je lichaam vervormen, en dat maakt het net zo mooi. Voor mij is een boudoir-shoot het in beeld brengen van vrouwen die fierce en naturel kunnen zijn in lingerie’, motiveert Joline.

© Joline Loos

Eetstoornis

‘De fotoreeks toont goed hoe Aster in een fase zit van zelfacceptatie’, legt Joline uit. En dat kan Aster alleen maar bevestigen: ‘Die fotoreeks werd een reclaiming van mijn eigen lijf. Tot mijn twintigste heb ik geworsteld met een eetstoornis. Daarna moet je weer wennen aan je lichaam en werken aan je mindset. Zo werd de fotoshoot ook een middelvinger naar het maatjesideaal in onze maatschappij, want daar heb ik me jarenlang aan opgehangen en mezelf afgestraft wanneer ik het niet bereikte. Maar mijn imperfecties zijn net mooi, sensueel en vrouwelijk. Ik mag er zijn.’

Om mijn sensualiteit terug te nemen, wilde ik vrouwen met rolletjes op beeld zien. Want die kunnen allemaal mooi zijn. Daarom is deze reeks ook een viering van vrouwelijkheid’, voegt Aster daaraan toe.

Wilde westen

Als content creator met een gave voor video- en fotografie, ging Joline enkele jaren geleden aan de slag met de camera-apparatuur van haar vader. Na wat experimenteren vond ze als snel haar eigen stijl. ‘Ik fotografeer het liefst imperfecte dingen. Ik vind het fijn als er een soort kwetsbaarheid te zien is in een foto, daarom vind ik het leuk om wat meer speciale types in beeld te brengen.’

We gebruikten weinig attributen zodat Asters lichaam voor zich kon spreken.

Joline Loos

Naast haar voorliefde voor naturel zie je in haar werk ook invloeden van Amerikaanse western: ‘Ik vind het leuk om te werken met een golden hour vibe, cowboyhoeden of boots. Dat zie je ook in de fotoreeks met Aster, die wat weg heeft van een warme zomeravond met een knipoog naar de hippiecultuur.

© Joline Loos

Jong talent

Naast hun vriendschap, is Aster ook lovend over Jolines fotografisch werk. ‘Ik vind Joline een onwaarschijnlijk goede fotograaf, want ze is heel sterk in het vastleggen van sferen. En die vertaling is één van de moeilijkste dingen die je kan doen. Zo durft ze ook outside the box te denken en zelf ideeën aan te brengen.’

© Joline Loos

Beiden zijn trots op het resultaat. ‘Toen ik de foto’s van Aster bekeek, wilde ik ze ophangen in mijn living’, zegt Joline. ‘Dan weet ik dat ik mijn eigen werk mooi vind. Aster wilde haar lichaam laten zien zoals het was: de pracht van de vrouw in zijn puurste vorm. Dat is volgens mij goed gelukt.’ Voor Aster een statement dat niet onopgemerkt blijft: ‘Deze foto’s representeren meer dan mezelf in lingerie‘, zegt Aster. ‘Dit gaat over een onderwerp dat me nauw aan het hart ligt: de viering van vrouw zijn en hoe ik er zelf mee leer omgaan. En dat allemaal met mijn beste vriendin. Daar ben ik fier op.’

Boudoir fotoshoot
© Joline Loos

Lees ook:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content

' ' ' '