Televisiemaker Pedro Elias en filmregisseur Robin Pront stomen zich in de nieuwe reeks ‘Kooiboys’ een jaar lang klaar om een echt kooigevecht aan te gaan. Dat gaat helaas gepaard met heel wat blessures. In een preview zien we dat Pedro zijn pijnlijkste letsel tot nu toe oploopt.
Televisiemaker Pedro Elias en filmregisseur Robin Pront zijn al jaren fanatieke MMA-supporters en ze wilden eens aan den lijve ondervinden hoe het is om in die kooi te vechten. Ze volgden daarom een intens trainingstraject bij MMA-vechter Jan Quaeyhaegens en trokken naar zes verschillende landen om intensieve bootcamps te volgen. Zo leerden ze in Senegal traditioneel worstelen op het strand, in São Paulo ontdekten ze Braziliaanse Jiu Jitsu, in Thailand trainden ze met Muy Thai kampioenen, in China ontdekten ze de spirituele kant van vechtsport, Ierland dompelde hen onder in bare knuckle boksen en in Las Vegas ervoeren ze hoe het voelt om een professionele vechter te zijn.
Spoed
Tijdens het traject raakten ze allebei al enkele keren geblesseerd. Een bloemkooloor, een gescheurde quadriceps, een gebroken teen en noem maar op. In een preview van de aflevering van deze avond zien we dat Pedro opnieuw prijs heeft. Dit keer doet hij bij een training in België zijn nek enorm pijn. En dat slechts drie maanden voor het kooigevecht dat het einde van hun traject, de kers op de taart, moet zijn.
Hij schreeuwt het uit van de pijn en gaat onmiddellijk naar spoed. ‘Ik dacht ondertussen dat ik wist wat pijn was, maar dit is van een ander kaliber’, zegt hij. De blessure is niet alleen enorm pijnlijk, ze komt ook enorm ongelegen. Het is namelijk bijna hét uur van de waarheid, na een jaar lang trainen, maken Pedro en Robin zich op voor hun officiële kooigevecht in Duitsland. Zal Pedro het halen of nekt (pun intended) de nekblessure hem op het laatste nippertje?
Je ziet ‘Kooiboys’ elke maandag om 22u15 op Play4 en GoPlay.
Lees ook: