
Als we die theorie volgen is er één overduidelijke mol!
Follow the money: zoveel brachten de finalisten van ‘De Mol’ elk op
De finale van ‘De Mol’ is in zicht! En hoewel we met z’n allen al weken volop aan het speuren zijn, heerst er toch nog een hoop twijfel in Vlaanderen. Om de brandende vraag ‘Wie is de Mol?’ te beantwoorden, kijken we naar goede gewoonte ook naar de follow the money-theorie. En daar lijkt één kandidaat opvallend uit te komen als de saboteur…
Hoe je het ook draait of keert: hét doel van de Mol is zo min mogelijk geld in de pot laten belanden. Het is dan ook ergens logisch dat de kandidaat die het minste geld heeft opgebracht, de saboteur zou zijn. Al moeten we toegeven dat de kapoenen van kandidaten dit jaar allemaal een hoop geld hebben laten liggen.
Wij zochten ook dit jaar de bekende follow the money-theorie uit, en lijsten met veel plezier voor jullie op hoeveel geld elke kandidaat nu net heeft opgebracht dit seizoen! En ja, dat rekende onze redactrice en molloot van dienst zelf uit.
Michèle: € 2035,3
Na aflevering zeven heeft Michèle iets meer dan een schamele € 2000 bij elkaar gespeeld. Als we de follow the money-theorie zouden volgen, moet Michèle dan wel de Mol zijn. Al valt er één ding op: in tegenstelling tot de andere twee finalisten, is Michèle de enige die geen geld úít de pot heeft gehaald, tijdens de pokerproef. Toch slaagt ze erin om nog steeds op het allerlaagste bedrag te eindigen.
Ook staan er heel wat nulletjes naast haar naam. Zo verdiende ze geen geld bij het bord halfleeg eten of de doerianopdracht én rekenen we haar als grote schuldige bij de golfproef, waar ze de allerlaatste slag miste en de groep zo € 1000 misliep.
Hoewel ze bij de tempelopdracht met de ballonnen wel € 700 binnenhaalde – geld dat uiteindelijk niet in de pot belandde – samen met Nimrod, beantwoordde ze wel maar één vraag juist. En uiteindelijk was het Michèle die het startschot gaf om de gouden ballon te doorprikken en dus niet voor nog meer geld te spelen.
De keren dat Michèle wel geld heeft opgebracht, was altijd in groepsverband. Zo zorgde ze voor € 200 bij de Radio Mol-opdracht (al maken we hier wel de kanttekening bij dat het in het voordeel van de Mol was om in de winnende auto te zitten, zodat er minder kandidaten de briefing te horen kregen), € 187,5 bij de floating market-proef en € 400 bij het roeien.
Hoewel het grotendeels aan Alexy lag dat geen van de andere kandidaten geld verdienden tijdens de doerianproef, liet Michèle toch bewust € 1500 liggen bij de fruitproef.
Ook bij de toeristenfoto duiden we Michèle als schuldige aan. Doordat zij boven de toeristen niet allemaal had weggehaald – en plots luidop begon te tellen zodat ze Sarah niet meer hoorde – liepen ze een gemakkelijke € 1000 mis. Van een gat in haar hand gesproken!
Grootste bedrag dat Michèle zelf in één keer in de pot stak: € 700
Grootste bedrag dat Michèle in één keer liet liggen: € 1500
Sarah: € 2873,3
Hoewel Sarah iets hoger scoort dan Michèle, is dat bedrag vooral te danken aan enkele uitschieters. Zo haalde ze in de eerste aflevering meteen € 1000 binnen, maar ging dat geld wel gepaard met de molkoffer die in het spel bleef.
Ook tijdens de Thaise dans waren Sarahs danskunsten goed voor € 1000. Veel geld, horen we je denken, maar dat wil wel zeggen dat ze in alle andere proeven slechts € 873,3 bij elkaar gespeeld heeft. En dat is bitterweinig.
Al vertoonde ze natuurlijk bij de pokerproef wel mollengedrag door € 800 úít de pot te halen, door vier extra balletjes te kopen. Ook op andere belangrijke momenten liet ze grote sommen geld liggen: € 2000 toen ze Pedro moesten bevrijden, maar ze voor de pasvragen koos, € 800 bij de wax- en lachproef – al was haar helm wel gesaboteerd – en € 350 omdat ze nog een tweede keer besloot te kijken in de molboekjes van de andere kandidaten.
Veel kijkers nemen het Sarah ook kwalijk dat ze tijdens de tempelopdracht € 1000 liet liggen en Pedro dus een vrijstelling kreeg. We geven toe dat de schatkamer een goede positie is om als Mol te zitten, al geraakte ze daar wel door de vliegensvlugge ninjaskills van Els.
Bij het kaartenspel in de halve finale koos Sarah resoluut voor de pasvragen, in plaats van de € 5000. Mollengedrag of gewoon een ijverige kandidaat die zéker in de finale wil staan?
Grootste bedrag dat Sarah zelf in één keer in de pot stak: € 1000
Grootste bedrag dat Sarah in één keer liet liggen: € 2000
Alexy: € 3133,3
Alexy zit na zeven afleveringen aan het hoogste bedrag, met € 3133,3 op zijn naam. Hij zorgde van de drie finalisten dan ook het vaakst voor geld in het laatje, al moeten we daar ook enkele kanttekeningen bij maken.
Bij de doerianproef zorgde hij als enige voor geld in de groepspot met zijn drie vruchten, goed voor € 900. Al zorgde hij er door het persoonlijke voordeel wél voor dat de tijd dubbel zo snel afliep, waardoor geen enkele andere kandidaat op tijd bij het altaar geraakte, en er dus ook geen extra geld meer verdiend werd.
Zijn hoogste bedrag dat hij in één keer in de pot stak, was € 910, geld dat hij verdiende tijdens de pingpongshow. Maar ook hier is een belangrijke kanttekening, want het is tegelijkertijd ook het grootste bedrag dat Alexy in één keer liet liggen. Al was het natuurlijk nooit gelukt om élk pingpongballetje in de bus te doen belanden.
In tegenstelling tot wat we van hem gewend zijn, besloot Alexy ook één balletje extra aan te kopen tijdens de pokerproef, waardoor hij € 200 uit de groepspot haalde. En ook bij de Drakentoren rekenen we de heilige Alexy af als de grote saboteur, nadat hij niet één, niet twee, niet drie of vier, maar wel vijf (!) keer met zijn handdoek de rode knop raakte.
Bij de kaartenopdracht in de halve finale koos hij opvallend genoeg wel voor het geld – ook al had hij bij Gilles natuurlijk nog van gedacht kunnen veranderen – én ook bij de tempelopdracht was Alexy zo goed als de enige die juiste antwoorden gaf over de luchtfoto’s van de steden. Om je een idee te geven: Alexy gaf vijf juiste antwoorden, Sarah en Michèle elk één. Dan toch gewoon een ijverige kandidaat?
Grootste bedrag dat Alexy zelf in één keer in de pot stak: € 910
Grootste bedrag dat Alexy in één keer liet liggen: € 3180
De finale van ‘De Mol’ bekijk je op zondag 11 mei om 19u55 op Play4 en via GoPlay.
Lees ook:
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier