Meer dan twintig jaar nadat ‘Bend It Like Beckham’ uitkwam in de bioscoop, kondigt regisseur Gurinder Chadha een sequel aan! Ze hoopt zelfs de originele cast te strikken voor het vervolg.
‘Bend It Like Beckham’ kwam in 2002 uit en gaat over een jong Brits-Indisch meisje Jasminder dat enorm grote fan is van de stervoetballer David Beckham en graag in z’n voetsporen wil treden. Tegen de wil van haar traditionele ouders doet ze er alles aan om net als haar idool een professionele voetbalspeler te worden.
Inspiratie
Parminder Nagra kroop destijds in de rol van Jasminder en Keira Knightley speelde haar beste vriendin en teamgenoot Jules. De film inspireerde heel wat vrouwen om zich niks aan te trekken van het stereotype dat voetbal een mannensport is, en ook te beginnen sjotten.
Regisseur Gurinder Chadha vertelde afgelopen weekend aan BBC dat er een sequel op de film komt. De timing van dit geweldige nieuws kon niet beter zijn, want het Engelse vrouwenelftal won net de finale van Euro 2025. Gurinder kreeg na al die jaren nog steeds wekelijks de vraag of er een sequel kwam, en nu kan ze dit eindelijk officieel bevestigen!
Geduld
Ze weet nog niet of het een tweede film of een reeks wordt, maar de sequel is alleszins gepland voor 2027. Dan is de eerste film exact 25 jaar oud én vindt de Wereldbeker Voetbal voor vrouwen plaats in Brazilië. We moeten dus nog even geduld uitoefenen.
Gurinder hoopt ook de originele cast waaronder Parminder en Keira opnieuw te strikken voor het vervolg. ‘Er is veel veranderd sinds de eerste film’, vertelt de regisseur. ‘Maar ik denk dat mensen nog altijd denken dat vrouwen beter geen voetbal zouden spelen. Er zijn nog steeds velen die het niet serieus nemen.’ Verder hoopt Gurinder dat verschillende voetballers van het Engelse nationale elftal ook een gastrol willen spelen.
Lees ook: