Nu het nieuwe jaar voor de deur staat, kondigen de vele televisiezenders massaal hun voorjaarsprogramma’s aan. Ook VRT 1 lost nu welke programmma’s we volgend jaar opnieuw op ons scherm mogen verwachten!
WinWin
Na twee succesvolle seizoenen is ‘WinWin’ vanaf januari terug op VRT 1 met een dagelijkse portie consumententips. Vijf weken lang gidst Xavier Taveirne je door handige weetjes, slimme bespaartips en een vleugje humor. Alles om jouw leven eenvoudiger én betaalbaarder te maken.
Je bekijkt ‘WinWin’ vanaf 5 januari elke weekdag om 19u45 op VRT 1, met een compilatie van de ‘Klacht van de week’ op zaterdag.

De dag van vandaag
Vanaf 5 januari ontvangt Bart Cannaerts, al voor het vijfde seizoen, elke avond drie bekende mensen aan zijn tafel. Zij quizzen samen over het grote en het kleine nieuws van die dag. Elk juist antwoord brengt extra geld in de pot, en het verzamelde geld gaat naar een uniek goed doel, namelijk een kijker thuis.
Fien Germijns is opnieuw de Sinterklaas van dienst en brengt elke avond een portie vrolijkheid én haar befaamde cheque tot bij een Vlaamse voordeur. Wie Fien graag over de vloer wil krijgen kan zich tijdens de aflevering inschrijven via VRT MAX, rustig achteroverleunen en wachten tot de deurbel gaat.
Je bekijkt ‘De dag van vandaag’ vanaf 5 januari van maandag tot en met donderdag rond 21u30 op VRT 1.

Hotel Romantiek
Sven de Leijer, Gloria Monserez en Philippe Geubels openen in januari weer de deuren van Hotel Romantiek. Samen met 24 vrijgezellen van 65+ trekken ze naar de Spaanse Pyreneeën waar ze acht dagen lang verblijven in het prachtige Monasterio van Boltaña, een klooster uit de 16e eeuw dat tot hotel werd omgetoverd.
In het land van paella, siësta’s en toreadors halen Sven, Philippe en Gloria alles uit de kast om de hartjes van de vrijgezellen weer sneller te doen slaan. Terwijl er nieuwe kriebels ontstaan, vertellen de deelnemers over hun oude liefdes die ze ergens onderweg verloren zijn. Zo viert ‘Hotel Romantiek’ acht afleveringen lang de liefde in al haar facetten. Want op romantiek staat geen leeftijd.
Je bekijkt ‘Hotel Romantiek’ vanaf 8 januari elke donderdag om 20u45 uur op VRT 1 en via VRT MAX.

Restaurant Misverstand
De deuren van Restaurant Misverstand zwaaien opnieuw open en Dieter Coppens neemt acht mensen met dementie op jonge leeftijd onder de arm voor een unieke ervaring. Naast hun werk in het restaurant zullen de medewerkers dit seizoen ook kunnen proeven van de boerenstiel en het boerderijwerk. Dat zijn heel wat extra taken en dus heeft Dieter hulp ingeschakeld: Stephanie Planckaert zal een handje toesteken op de boerderij en in het restaurant. Chef Seppe Nobels heeft de leiding over de keukenbrigade.
Wanneer ‘Restaurant Misverstand’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Andermans zaken
In het nieuwe seizoen van ‘Andermans zaken’ helpt Kamal Kharmach opnieuw ondernemers in moeilijkheden. En omdat er meer en meer Vlamingen ook een zaak beginnen in het buitenland, trekt hij voor de allereerste keer de landsgrenzen over om daar een ondernemer op het juiste spoor te zetten. Kamal zet ook voor de allereerste keer zijn schouders onder een starter die met veel twijfels, vragen én geen middelen een eigen zaak uit de grond wil stampen. Of dat gelukt is? Je ontdekt het in het nieuwe seizoen van ‘Andermans zaken’.
Wanneer ‘Andermans zaken’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Boomer 2
Van een housewarming of kampeertrip, tot autorijlessen met Roos of gesprekken over de bloemetjes en de bijtjes met Daan: het geduld, begrip en/of tact van Jan Van Looveren zal ook in het tweede seizoen van ‘Boomer’ grondig op de proef gesteld worden. We volgen opnieuw de familie Van Looveren in hun dagelijkse bekommernissen en frustraties die vaak klein beginnen, maar veel te groot uitdraaien.
Wanneer ‘Boomer 2’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Château Planckaert
In het nieuwe seizoen van ‘Château Planckaert’ komt de renovatie van het kasteel in een stroomversnelling: de binnenwerken zijn gestart, maar al snel blijkt dat elk familielid z’n eigen visie heeft op het interieur. Francesco en Christopher schakelen de hulp in van vrienden en kennissen om het kasteel in 2026 officieel te kunnen openen. Ondertussen begint Junior opnieuw aan de lange weg van revalidatie na een nieuwe knieoperatie. ‘Château Planckaert’ serveert opnieuw een seizoen vol emoties, familiebanden, verrassingen en dromen die vorm krijgen.
Wanneer ‘Château Planckaert’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Juliet 2
In het tweede seizoen van ‘Juliet’ wordt hoofdinspecteur Juliet Dumon (Charlotte De Bruyne) opnieuw geconfronteerd met complexe moordzaken in De Haan. Terwijl ze zich vastbijt in elk nieuw onderzoek, probeert ze haar veeleisende job met het pleegouderschap van haar nichtje Chloë (Amber Naert) te combineren. Alsof dat nog niet genoeg is, waait er ook iemand haar leven binnen die haar toekomstbeeld stevig op de proef stelt. Juliet komt voor keuzes te staan die haar leven wel eens zouden kunnen omgooien.
Naast Charlotte De Bruyne en Amber Naert zijn Nabil Mallat, Nicki von Tempelhoff, Fania Sorel en Arend Pinoy opnieuw in het nieuwe seizoen te zien. Jonas Vermeulen en Helder Onkelinx voegen zich bij de hoofdcast.
Wanneer ‘Juliet 2’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Ik vraag het aan
‘Ik vraag het aan’ komt terug met een derde seizoen vol mooie muziek en prachtige verhalen. Ook dit seizoen ontvangt Niels Destadsbader vijf bekende Vlamingen in de studio. Samen met de kijkers ontdekken ze elkaars song en de verhalen erachter. En ook het publiek wordt weer verrast want elke aflevering zingt Niels een verzoeknummer voor iemand uit het studiopubliek.
Wanneer ‘Ik vraag het aan’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Kunnen we overeenkomen?
In het tweede seizoen van ‘Kunnen we overeenkomen?’ gaan Britt Van Marseille en plaatsvervangend vrederechter Dieter Vanoutrive op zoek naar oplossingen voor Vlamingen die het niet met elkaar eens zijn. En dat blijkt meer dan nodig, want er wachten hen opnieuw uitdagende dossiers: een paal die het uitzicht op zee verstoort, een kotwaarborg die maar niet wordt terugbetaald, boomwortels die voor commotie zorgen en schoolkinderen die zich langs prikkeldraad moeten wringen om veilig naar school te fietsen.
Wanneer ‘Kunnen we overeenkomen?’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Man bijt hond
‘Man bijt hond’ geeft dit voorjaar opnieuw een inkijk in het dagdagelijkse maar niet alledaagse leven van de Vlaming. Er is plaats voor bijzondere verhalen van gewone mensen, waarbij enkele (bekende) reporters naar de Vlaming toe komen. Natuurlijk geeft ‘Man bijt hond’ ook een vrolijk tegendraadse blik op het nieuws van de dag. Daarnaast blijft het programma inzetten op de mix van humor en ontroering, wisselen flarden fictie af met pure human interest en geven de reporters een blik op de Vlaamse wereld en daarbuiten. Keren onder andere terug: Timon Verbeeck en zijn ‘Buiten de lijntjes’ tekenende jeugd, ‘Kunstkijkers’ Ditmar, Lesley en Youssri, ‘Uw Moeder’ Sien Eggers en haar zoon Willem Leyssens. Aangevuld met een rits nieuwe rubrieken mikt ‘Man bijt hond’ dit voorjaar opnieuw op de glimlach en gniffel in rubriekformaat.
Wanneer ‘Man bijt hond’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Door de bomen
Het bos ontvangt zes nieuwe gasten. Maar dit seizoen weten ze waaraan ze zich mogen verwachten: bij aankomst gaat hun gsm meteen de telefoonkooi in. Ze kiezen er heel bewust voor om drie dagen te ontsnappen aan de druk om altijd en overal bereikbaar te moeten zijn. Zonder smartphone verschijnt in de alledaagse rust door de bomen plots het bos… Het duurt even voor Herman Verbruggen zichzelf laat zien, want hij is altijd met twee. Al meer dan dertig jaar loopt Marcske Vertongen met hem mee. Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen geleden is de tijd voor haar vanzelf stil komen te staan, toen haar papa plots is overleden.
Wanneer ‘Door de bomen’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.

Homo universalis
Na het internationale succes van het programma krijgt Vlaanderen een nieuw seizoen van het populaire spelprogramma ‘Homo universalis’. Honderd enthousiaste kandidaten nemen het tegen elkaar op in vaak doodgewone maar verrassend grappige opdrachten. Wie is van alle markten wel een beetje thuis? Creativiteit, doorzettingsvermogen en een flinke dosis humor staan centraal. Enkel wie nooit als laatste eindigt, mag zich ‘Homo universalis’ noemen.
Wanneer ‘Homo universalis’ op tv verschijnt is nog niet duidelijk.
Lees ook: