De rekruten worden in de tweede aflevering van ‘Special Forces’ nog verder getest op hun fysieke en mentale weerbaarheid. Architecte Cerina Marchetta heeft er genoeg van en steekt dat niet weg voor de chefs.
De eerste aflevering van ‘Special Forces’ begon pittig met 300 burpees, een loodzware loopproef én de beruchte milling. In de tweede aflevering zien we hoe de overige rekruten die vechtproef doorstaan. Nono Wauters doet al enkele jaren aan kickboks, maar hij is teleurgesteld in zijn prestatie. Dat ging ook niet onopgemerkt voorbij aan de chefs die vinden dat hij zijn potentieel niet waarmaakt en meer in zijn mars heeft. Ze onderwerpen de jongste rekruut aan een confronterende ondervraging die heel wat emoties bij Nono losmaakt.
Slaaptekort
Na deze vermoeiende dag mogen de rekruten niet onmiddellijk hun bed inkruipen. Er volgt een nachtelijke lesmarathon waarbij ze maar beter geconcentreerd blijven. ‘Bij de meeste militaire operaties komt er weinig of geen slaap aan te pas. Voor ons voelt slaaptekort als een tweede natuur’, aldus chef Bram. Maar dat is uiteraard niet het geval bij de deelnemers. Voor tienkamper Thomas Van der Plaetsen was slaap jarenlang zijn beste vriend: ‘Slaaptekort ken ik niet, geen enkele atleet kent dat.’
Na een slapeloze nacht moeten de rekruten zich al klaarmaken voor de volgende pittige opdracht. Chef Blom zegt alles maar één keer, maar voor Cerina is dat een valkuil: ‘Ik kan me moeilijk concentreren. Ik vind een lange uitleg vaak tijdverlies. Ik wil gewoon doen.’ Helaas is dat niet de juiste aanpak bij de Special Forces. Ze bengelt achteraan bij de proef met packrafts op het Rummu-meer. Tot grote ergernis van zichzelf én de chefs. Ze bereikt haar breekpunt en wil stoppen. Gelukkig kan Karine haar op andere gedachten brengen.
Zwemparcours
Veel tijd om te bekomen hebben ze niet, want de volgende uitdaging wacht al op hen. Rond de ruïnes van een duikboothaven uit de tijd van de Sovjet Unie wagen de rekruten zich aan een zwem- en kajakparcours. Tienkamper Thomas leerde speciaal voor het programma nog maar net crawl zwemmen, maar gaat er als een speer vandoor. Andere rekruten worstelen wel harder om het hoofd letterlijk boven water te houden. Valt er na Faroek opnieuw iemand af of blijven ze doorbijten?
‘Special Forces’ zie je elke maandag om 20u40 op VTM en VTM GO.
Lees ook: