Gen F

Join onze community en krijg extra toegang tot artikelen, deel jouw verhaal & ...

‘We konden niet samen genieten van ons kleine wondertje. Ik vond dit verschrikkelijk en dit bracht hevige emoties met zich mee.’

Sien (35): ‘Na de bevalling werd mijn man naar huis gestuurd! Toen ik terug zwanger was, werd duidelijk dat dit een onverwerkt trauma was.’

Herlinde Matthys
Herlinde Matthys Webjournalist

En plots sta je daar, met een baby in je armen. Van een kinderwens over de zwangerschap tot het moederschap: een kind op de wereld zetten is één grote rollercoaster. Sien (35) had een droombevalling. Zij en haar partner Ward (37) zijn trotse ouder van Wout, het kleine broertje van Noor (3).

‘Ik beviel van ons eerste kindje Noor tijdens corona’, vertelt Sien. ‘Na de bevalling werd mijn man naar huis gestuurd en daardoor konden we niet samen genieten van ons kleine wondertje. Ik vond dit verschrikkelijk en dit bracht hevige emoties met zich mee. Toen ik terug zwanger was, werd pas echt duidelijk dat dit een onverwerkt trauma was en dat ik daardoor bang was voor de bevalling van onze tweede kleine spruit.’

Doula

‘Ward en ik dachten heel goed na over wat we wilden bij die tweede bevalling en kozen ervoor om onze eigen bevalbubbel samen te stellen met onze doula Julie’, aldus Sien. ‘Dat nam eigenlijk alle stress voor die tweede bevalling weg waardoor ik kon genieten van m’n zwangerschap. Ik had niet veel kwaaltjes, buiten af en toe wat misselijkheid of last aan m’n bekken, maar dat viel al bij al goed mee. Ik kon nog veel doen, wat mooi meegenomen was aangezien er een actieve kleuter bij ons thuis rondliep (lacht).’

Na de bevalling werd mijn man naar huis gestuurd en daardoor konden we niet samen genieten van ons kleine wondertje. Toen ik terug zwanger was, werd pas echt duidelijk dat dit een onverwerkt trauma was en dat ik daardoor bang was voor de bevalling van onze tweede kleine spruit.

‘We vertelden het geweldige nieuws aan onze ouders en vrienden door Noor een T-shirt te laten aantrekken met daarop: “Ik word grote zus!”. Sommigen zagen het onmiddellijk, maar bij anderen duurde het grappig genoeg wat langer voor ze het door hadden. Iedereen was superblij voor ons. De meter en peter zijn onze beste vrienden die we allebei vroegen tijdens een brunch. Mijn vriendinnen organiseerden een babyshower voor mij met als thema de onderwaterwereld en dat trokken we uiteindelijk door tot in de babykamer.’

Droombevalling

‘Ik had een droombevalling’, vertelt Sien. ‘Ik dacht altijd: wie zijn de vrouwen die zulke uitspraken doen, maar ik hoor nu bij dat groepje (lacht). De inleiding stond gepland op 14 april, maar omdat ik dit koste wat het kost wou vermijden, sprak ik af met vroedvrouw Annelies dat zij mij zou strippen om het toch nog ietwat natuurlijker op gang te laten komen. Na twee pogingen kwamen de weeën. We maakten de ziekenhuiskamer wat gezelliger door lichtjes op te hangen en een gepersonaliseerde Spotifylijst op te zetten.

Toen ik persdrang kreeg, belden we de gynaecoloog, maar nog geen kwartier later kwam onze Wout al ter wereld. Toevallig net toen onze openingsdans op de achtergrond speelde

‘Ik kreeg heel veel hulp van mijn doula Julie die me masseerde en mijn man Ward die me goed hielp ademen’, zegt Sien. ‘Toen de weeën heel intens werden, ging ik in bad en dat voelde heerlijk! Toen ik persdrang kreeg, belden we de gynaecoloog, maar nog geen kwartier later kwam onze Wout al ter wereld. Toevallig net toen onze openingsdans op de achtergrond speelde! Hij lag zo rustig en gelukkig bij mij in het bad. Wout is een exacte kopie van zijn zus, maar dan een jongetje. Na een vlotte geboorte van de placenta en een kleine hechting konden we echt knuffelen!’

Jezelf heruitvinden

‘We kozen voor de naam Wout omdat zowel Ward als ik houden van korte namen zoals die van ons’, aldus Sien. ‘We kozen zoals Sien en Ward, en zus Noor, opnieuw voor vier letters en één lettergreep. De eerste ontmoeting tussen Noor en Wout was voor Ward en mij genieten. Noor is zo trots op haar kleine broertje. Ik had wat stress hoe we alles zouden regelen met twee kindjes, maar dat lukt eigenlijk prima. Zeker omdat Wout een rustige en vrolijke baby is, maakt het de aanpassing supermakkelijk.’

Je moet jezelf ook wat heruitvinden, want naast vrouw en vriendin, heb je nu ook nog een nieuwe rol. Maar ook daar vond ik ondertussen m’n draai in. Al lukt dat de ene dag natuurlijk al wat beter dan de andere.

‘Mama worden heeft me sinds de komst van Noor wel veranderd’, besluit Sien. ‘Je hebt plots een immens grote verantwoordelijkheid. Je moet jezelf ook wat heruitvinden, want naast vrouw en vriendin, heb je nu ook nog een nieuwe rol. Maar ook daar vond ik ondertussen m’n draai in. Al lukt dat de ene dag natuurlijk al wat beter dan de andere. Ons gezinnetje is met Noor en Wout helemaal compleet.’

Zwangerschapsaankondiging

Zwangerschapsaankondiging

Zwangerschapsaankondiging

Voor de bekendmaking maakte ik een T-shirt waar op stond geschreven “Ik word grote zus – babydedobbelsack2”.

Meter en peter

Meter en peter

Meter en peter

Mieke en Jean, meter en peter. We stelden hen deze speciale vraag met een tapasplank, want die maakt meter Mieke als de beste. En met een gepersonaliseerde fietsbidon voor zijn sportieve triatlonner, peter Jean. Ze zeiden beiden onmiddellijk “JA”!

Babyshower

Babyshower

Babyshower

De babyshower die stiekem voor mij werd georganiseerd door mijn vriendinnen, een zalige dag!

Bolle babybuik

Bolle babybuik

Bolle babybuik

Wards zus, Annelies, trok enkele foto’s van ons om mijn zwangere buik toch vast te leggen op foto. We deden dit op dezelfde plaats als bij Noor.

Welkom Wout

Welkom Wout

Welkom Wout

Daar was Wout! Geboren met de meest rustige blik en nog even bekomen onder water. Opgevangen door de warmste handen van onze liefste vroedvrouw, Annelies!

Trotse papa

Trotse papa

Trotse papa

Net terug op de kamer, in papa’s warme handen!

Doopsuiker en geboortekaartje

Doopsuiker en geboortekaartje

Doopsuiker en geboortekaartje

Ik maakte bruisballen samen met Noor. Verder maakten we kaarsjes uit oude gesmolten kaarsen, zeepjes met zijn naam in en sleutelhangers met zijn naam op. En natuurlijk de klassieke suikerbonen.

Fotograaf: The babystudio Antwerp 

Grote zus

Grote zus

Grote zus

De eerste ontmoeting met zus Noor. Liefde op het eerste gezicht.

Eerste badje

Eerste badje

Eerste badje

Wouts eerste badje thuis! Hij was zo aan het genieten dat hij meteen weer in slaap viel.

Newbornshoot

Newbornshoot

Newbornshoot

Borstvoeding geven, doe je niet alleen. Ik heb daar ook mijn man voor nodig. En natuurlijk ook het geduld van mijn dochtertje nu. De fotografe legde dit moment mooi vast.

Fotograaf: The babystudio Antwerp 

Nog meer mama’s over het moederschap:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content

' ' ' '

Commerciële boodschap