De Nederlandse zangeres Emma Heesters (29), die je waarschijnlijk kent van liedjes als ‘Dat Hadden Wij Moeten Zijn’ met Maksim of ‘Zwaartekracht’ met Regi, deelde eind vorig jaar het vreselijke nieuws dat ze baarmoederhalskanker heeft. Hoe gaat het ondertussen met haar?
Zangeres Emma Heesters (29) heeft, nadat ze de diagonse van baarmoederhalskanker kreeg, enkele loodzware maanden achter de rug. Ze deelt op Instagram een openhartige update over haar herstel na de kankerbehandeling. En hoewel ze alweer meerdere keren per week op het podium staat, laat ze in haar post ook zien dat het revalidatieproces verre van makkelijk is.
Vermoeid
‘Getting fit after cancer treatment🎗️💪🏼’, schrijft ze bij een reeks foto’s waarop ze opnieuw straalt – al is dat met een flinke dosis doorzettingsvermogen achter de schermen. ‘Inmiddels sta ik alweer minimaal twee keer per week op het podium. Best snel, maar het voelt ook goed’, klinkt het in haar bericht. ‘Doordeweeks moet ik er heel veel voor laten, want ik moet nog veel rusten.’
Emma toont zich kwetsbaar en eerlijk over de intense vermoeidheid die nog steeds een grote rol speelt in haar dagelijks leven. Wat fans niet zien tijdens haar optredens, is dat ze daarna vaak moet recupereren: ‘De extreme moeheid die jullie misschien niet op het podium zien, heb ik namelijk wel. En dat is confronterend.’
Onco-fysiotherapie
Om haar lichaam opnieuw te versterken, volgde ze twee maanden lang onco-fysiotherapie. Dat was geen makkelijke weg. ‘Waar ik voorheen veel kracht had, stond ik nu al na drie reps te trillen’, vertelt ze. Toch bleef ze vastberaden: ‘Ik was natuurlijk mega determined om weer fit te worden, zodat ik weer op het podium kon staan. Want daar krijg ik ook energie van.’
Emma is nog niet terug op het niveau waar ze wil zijn, maar de zangeres is trots op hoever ze al gekomen is. En dat mag ook: haar verhaal is er één van kracht, doorzetting en zelfliefde! Wij wensen haar nog veel sterkte toe tijdens haar herstel.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."
Lees ook: