Elke nacht wordt er een bondgenoot vermoord en elke dag erna proberen de bondgenoten een verrader te verbannen aan de ronde tafel. Dat betekent dat er in elke aflevering van ‘De Verraders’ twee personen het spel moeten verlaten. De exit was deze keer heel verrassend!
Astrid Coppens nam het in de vorige aflevering van ‘De Verraders’ enorm op voor Wendy Van Wanten. Haar reddingspoging was tevergeefs, want Wendy werd toch verbannen. Door haar ‘interventie’ vreesde ze wel dat haar laatste uur in het spel geslagen was. Toch hadden de verraders – Jamie-Lee Six, Loïc Van Impe en Walter Damen – iemand anders in hun vizier. Ze kozen er dit keer voor om Dominique Persoone figuurlijk een kopje kleiner te maken.
Dwaalspoor
Staf Coppens ging de chocolatier het slechte nieuws brengen. Al had die al een klein vermoeden. ‘Ik wist het’, zei Dominique. ‘Ik vind Sieg en Maureen verdacht en bijna een gegeven van Bonnie & Clyde. De killers. Nu gaat de groep denken dat ik vermoord ben door Ann, wat niet het geval is, want dat is een hele lieve, brave madame. De verraders hebben mij gebruikt om haar verdacht te maken. This is the end.’
Uitstekende leugenaar
Dominique was niet de enige BV die het spel moest verlaten. De groep ging opnieuw rond de ronde tafel zitten om een verrader te ontmaskeren en bijgevolg naar huis te sturen. Dit keer was Issam Dakka kop van jut. De acteur verzweeg de vorige keer dat hij een schild had en bewees zo dat ie heel goed kan liegen. Dat bleef duidelijk nazinderen bij de rest, die hem als meest verdachte persoon beschouwden.
Opnieuw onterecht, waardoor er nu al vier bondgenoten naar huis vertrokken en verraders met z’n drietjes lustig kunnen blijven moorden. ‘Ik denk dat ik de lijn gewoon te dun heb gemaakt’, vertelde Issam bij zijn exit. ‘En de groep wist niet wanneer ik oprecht was en wanneer niet. Dat was mijn grootste fout. Vier bondgenoten kwijt… Het wordt alleen maar moeilijker en moeilijker. Maar ik heb er hoop in dat ze het goede gaan doen.’ Ook achteraf besefte hij dat hij het spel misschien anders had moeten aanpakken: ‘Je vergeet echt dat het een spel is en je vergeet je eigen hachje te redden. Je bent niet meer voorzichtig en niet meer gefocust omdat het heel persoonlijk wordt.‘
Meer over ‘De Verraders’:
- Maureen Vanherberghen (34) is te zien in ‘De Verraders’: ‘Mensen gaan een andere kant van mij zien’
- Sieg De Doncker (33) is te zien in ‘De Verraders’: ‘Ik ben wat te heftig geweest’
- Staf Coppens presenteert ‘De Verraders’: ‘Ik heb de kandidaten er af en toe aan moeten herinneren dat het maar een spel is’